Síla trhu

27. června 2016 v 17:35 | trideci |  Myšlenky
V dnešní době je možné koupit téměř vše. Pokud pominu moderní technologie, o kterých se ještě našim rodičům ani nesnilo, máme k dispozici vše, co potřebujeme k pohodlnému životu a někdy i mnohem více. Když se odprostíme od hmotných věcí, co vše se dá pořídit za peníze?

Vezmeme-li to hned z kraje, rozhodně si můžeme za menší či větší obnos pořídit sex. Většinou na každém rohu, ovšem o nějaké kvalitě zde mluvit nelze. S vyšší cenou "za sex" přichází i možná iluze "lásky". Luxusní společnice provází movité pány na jejich cestách, ve výjimečných případech (napadá mě jen pohádka Pretty Woman), se takoví pánové do lehkých slečen zamilují a je z toho láska jako trám. A za pár dolarů. O blond zlatokopchách nemluvě.

Když máte správné kontakty A NEBO se jen úplně nevinně procházíte ve večerních hodínách centrem města, můžete sehnat za pár šupů různé omamné látky. Od trávy, přes kokain a extázi, až po heroin a podobná cukrátka. Pokud se procházíte po ŠPATNÉM centru města, kromě dealera vás taky může potkat jiný, výdělku chtivý podnikatel, a zboží se stane z vás. Ano, mám na mysli trh s bílým masem, orgány neo co všechno se dnes vlastně shání. Inu kde je poptávka...

Co se týče částí těla či orgánů (kdo z nás někdy neřekl "na to nemám, jdu prodat ledvinu"), lze naprosto legálně darovat část sebe. Kromě vřelých slov a pocitů můžeme oželet pár kapek krve, pánové ukápnout několik mililitrů spermatu a dámy poskytnout svá životaschopná vajíčka, neboli oocyty. To vše za drobnou "finanční náhradu na vzniklé náklady spojené s darováním" neboť oficiálně, jsou všechny tyto shora uvedné fyziologické součásti darovány, nikoliv prodávány. To se totiž nesmí!

A teď co s tím mozkem. Pravděpodobně vědci daleko v amerických polích v přísně střežené vědecké laboratoři již nějaký umělý mozek vyvinuli a jeho implantaci testují na nebohých zvířecích exemplářích. Možná dokonce na více či méně dobrovolných lidských jedincích. Každopádně by bylo velmi užitečné, kdyby s tímto výzkumem pohli, jelikož existuje velmi dlouhý seznam osob, které by si pro něj měli přednostně zajít. Cena by mohla být lidová, baťovská. Samozřejmě občas nějaká ta sezónnní slevička. Zase se to ale nesmí přehánět, kdyby si takový fungl nový mozek mohl pořídit každý, byli bychom opět tam, kde jsme teď. Vy víte kde...

Pokud z tohoto článku cítíte silný odér sarkasmu, pak jste správně.
Pokud ne, pak se připište na čekací listinu z posledního dostavce.

Děkuji a přeji hezký zbytek mého oblíbeného pondělí
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nancy Nancy | Web | 28. června 2016 v 2:40 | Reagovat

to by bolo pekne. pred brexitom mali pred volebnymi miestnostami otvorit stanky. ked kupis dva dostanes treti zadara.

2 trideci trideci | 28. června 2016 v 8:52 | Reagovat

[1]: pak nastava otazka, zda by je stejne nepouzili opacne..kdyz ani ridit neumi na spravne strane! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama