zobrazeno 1/3

3. srpna 2016 v 22:16 | trideci |  Příběhy
Pondělí 21:53
Krev. Všude kam se podívala byla krev. Cákance na zdech, kaluž na koberci, rozmazané otisky rukou na nábytku. Původně bílá smaltová vana byla nyní zabarvena od lehce růžového odstínu až po temně karmínovou, podle toho, jak voda postupně odtékala do odpadu v pravé části. Po žárovce osvětlující koupelnu zbyla jen hromádka střepů na podlaze a holý kabel trčící ze stropu. Musela si posvítit baterkou, stejně jako kolegové z výjezdové hlídky, kteří na místo přijeli první. Věděla, co na ni čeká v protějším rohu, stejně se její tělo neubránilo cuknutí a musela odvrátit zrak. Na toaletě seděla žena. Její nahé tělo bylo naaranžováno do pozice vykonávající potřebu. V levé ruce měla vteřinovým lepidlem připevněný mobilní telefon a pomocí prádelní šňůry ruku zdviženou do vzduchu, hlavu natočenou a ústa otevřená, jako by se fotila. Kromě černých krajkových kalhotek stažených u kotníků na sobě neměla nic. Na zrcadle, které bylo zavěšené nad umyvadlem, pomalu stékal krví vyvedený nápis "ZOBRAZENO". Na pravé ruce jí chyběl ukazovák, hrdlo měla podříznuté.
Hlídka zatím vyslýchala domácího na pavlači před bytem oběti. Domácí se už týden nemohl na nájemkyni dozvonit, potřeboval od ní vybrat činži. Vždycky měla problémy s placením a vyhýbala se mu, ale tentokrát ji ani jednou nezahlédl v kukátku, jak se plíží kolem jeho bytu. Proto si myslel, že utekla a vešel do bytu. V jeho domě nebydleli zrovna poctiví nájemníci. Peníze si tak radějí vybíral osobně a předem. Bývalí vězni, prostitutky, narkomani.
Opatrnost byla na místě. To, co v bytě objevil, bylo však nad jeho očekávání.

Úterý 7:30
"Obětí je žena, Beatris Whiteová, věk 28let, svobodná. Podle domácího žila sama, žádná zvířata, ani návštěvy. Přicházela a odcházela nepravidelně, nemá tušení, kde by mohla pracovat. Podle jejího vzhledu předpokládal, že to byla další z prostitutek. Za prostituci záznam nemá, jen několikrát překročení rychlosti, vždy ve vypůjčeném autě. Doklady, které jsme v bytě našli patří oběti. Dle registru nemá žádné žijící příbuzné. Matka zemřela před patnácti lety na infarkt, otec měl nehodu když řídil v opilosti před třemi lety. Zabil sebe a mladou dívku v proti jedoucím voze. To je vše, co zatím víme", ukončila hlavní vyšetřující Deborah Wilsonová shrnutí k případu.
" A teď potřebuju další kafe", pronesla směrem ke kapitánovi pozorujícímu celou poradu z povzdálí.
"Deborah, chceš mi říct, že v tom bytě se našly JEN její otisky? Vždyť to byla špinavá díra, tam musely být desítky možná stovky otisků".
"No zdá se, že v bytě někdo parádně uklidil. Než tam nadělal tu příšernou krvavou spoušť."
"Jak tedy vypadá předběžná časová osa?!"
"Takže, přišla domu, patrně minulé pondělí večer, než stihla rozsvítit, dostala ránu do hlavy. Pachatel na ni čekal za dveřmi, aby ji hned jak přijde, omráčil. Pak jí za ruce a nohy přivázal k posteli. Dostala i roubík, kdyby se neplánovaně pobudila. Na předloktí měla vpich, čerstvý, žádné další. Nevypadá jako feťačka. Ale výsledky z toxikologie ještě nemáme. Pitva začíná za půl hodiny, potom budeme chytřejší. Zda byla plně při vědomí nevíme, ale rozhodně byla na živu, když jí podřezával hrdlo. Cákance na stěnách a kaluž krve na koberci tomu nasvědčují. Patolog řez na krku na místě prohlásil jako zjevnou příčinu smrti. Ukazovák byl odseknut ostrým předmětem, patrně sekáčkem, těsně po podříznutí hrdla, krev ještě proudila v těle. Pravděpodobně uříznutým prstem byl napsaný vzkaz v koupelně. Prst jsme na místě nenašli. Hlídky prohledávají okolí domu a popelnice v rozsahu dvou kilometrů. Spíše ale předpokládáme, že si jej vrah odnesl jako suvenýr."
"Za sedm minut začíná porada s nejvyšším, co mu mám předložit? A máme několik málo hodin, než se na nás nalepí supi z médií-"
"Jak jsem říkala, v pondělí přišla domu, tehdy ji omráčil a asi nadrogoval, několik dní jí držel v posteli, byly patrné pachové stopy moči a výkalů. Mezitím měl čas na ten vánoční úklid. Na místě se nedalo určit, zda byla znásilněna. Pokud ano, buď se nebránila nebo byla v bezvědomí. Patrně v pátek jí odvlekl do obýváku, kde jí podřízl a nechal ležet na koberci, pak jí přemístil do vany, tam kompletně vykrvácela. V tu dobu musel napsat i vzkaz na zrcadlo. Tady nám to nesedí. Když jsme přišli do bytu, krev na zrcadle byla čerstvá, ještě stékala. Obět musela být naaranžovaná však minimálně dva dny, což určil patolog na místě činu dle rigor mortis. Takže jsme zase u pátku/soboty. Posadí jí na záchod, tělo opře, ruku s telefonem zavěsí na prádelní šňůru. Čisté kalhotky natáhne ke kotníkům... Jerry, musíme na to mít víc času, spousta věcí nesedí, počkáme na výsledky pitvy."
"Máme 24hodin, pak musíme vydat tiskové prohlášení. Krucinál, za týden jsou Vánoce. Posraný svátky!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Missariel Missariel | Web | 4. srpna 2016 v 12:30 | Reagovat

Parádní, přesně podle mého gusta..

2 trideci trideci | 9. srpna 2016 v 23:35 | Reagovat

[1]: konecne jsem se dokopala k pokracovani📝

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama