Úryvek

21. listopadu 2016 v 19:36 | trideci |  Příběhy
Inke

Inke Wagnerová se chystala vyvenčit svého psa. Jako každé ráno, s nechutí a celá rozlámaná vstala a došla do koupelny. Rychle se opláchla a vyčistila si zuby, vlasy vyčesala do ohonu a na obličej nanesla pouze krém. Make-up si aplikuje až těsně před odchodem do práce. Přes pyžamo si navlékla domácí tepláky a lehkou péřovou bundu. Zavolala na Ronnieho, zacvakla mu vodítko za obojek a vyšla z bytu. Po tmě přivolala výtah. Na chodbě není denní světlo, což jí štvalo od doby, kdy se sem přistěhovala. Dům je situovaný tak, že výtah a schodiště jsou ve středu a byty po okrajích, tudíž na chodbách nejsou okna. Kobka, tak tomu říkávala. Společně nastoupili do výtahu. Ronnie táhnul jako obvykle, už se těšil ven. Stiskla tlačítko pro přízemí a poté tlačítko pro rychlé uzavření dveří. To musela vždycky udělat opakovaně, jelikož mělo špatný kontakt. Sjeli do přízemí a prošli prosklenými dveřmi s několika informačními cedulemi o povinnosti zavírání a ve večerních hodinách dokonce zamykání. Bydlení v družstevních domech má svá úskalí. Domy jsou čisté a dobře udržované, ale věčné příkazy a pravidla jí už lezly krkem. Zabočila za dům, odepla vodítko a Ronnie běžel napřed. Jejich každodenní cestu už moc dobře znal. Za domem vedla přírodní lesní stezka. Město zde postupně začalo budovat park, občas se tu objevili dělníci s těmi svými stroji a od rána dělali hluk. "Budeme mít po vycházkách na volno", pronesla směrem k Ronniemu.

Pohroužená do svých myšlenek na práci, a na to, co se chystá ten den dělat, pokračovala po vyšlapané cestě. Občas psa rychlým pohledem zkontrolovala, ale nemusela ho nijak komandovat. Chodilo sem jen málo lidí a Ronnie je docela poslušný pes. Je to kříženec ovčáka a dobrmana, umí poslouchat, chodí s ním taky pravidelně na cvičák, ale je to tvrdohlavý mezek. Její matka jí stále říká, že ten pes si vybral ji, ne naopak. Z hloubi myšlenek jí vytrhne hysterický štěkot. Někdy tudy proběhne srna nebo králík, v Ronniem se pak probudí lovecké pudy a začne je prohánět. Tentokrát se však o lesní zvěř nejednalo. Její pohled upoutalo cosi ve výšce korun stromů. Když jí došlo, na co se dívá, zvedl se jí žaludek a přesto, že nesnídala, jeho obsah vyletěl ven. Chvíli pozorovala směs tvořenou žaludečními šťávami a trochou vody se zubní pastou, než se pohledem vrátila zpět nahoru. Na stromě visela žena. Byla oblečená jen do saténové noční košile temně modré barvy a okolo krku měla precizně uvázanou smyčku. Dlouhé hnědé vlasy jí spadaly přes obličej, takže Inke nemohla vidět tvář. "Stejně tu nikoho neznám", pomyslela si. Ruce a nohy nehybně visely a připomínaly zlámané větve stromu. Nemohla od toho výjevu odtrnout pohled. Uběhlo možná několik minut. Pozorovala mrtvé tělo, jako by se jednalo o uměleckou instalaci. Žena jistě nepocházela ze špatných poměrů, na rukou i nohou měla perfektní rudou manikúru, kterou narušovaly pouze oděrky na chodidlech od větviček, jehličí a kamení. Představila si tu cizí ženu, jak jde sama uprostřed noci, bosa, pouze v jednom kusu oblečení a v ruce si nese provaz. Provaz, který má ukončit její život. Na prsteníčku levé ruky jasně zářil diamantový prsten. Byla snad zasnoubená, proč by si brala život, a jak se proboha na ten strom mohla sama dostat? Inke nebyla žádný detektiv, pracovala v reklamní agentuře, ale přečetla dost knížek, aby věděla, že tady něco nesedí. Samozřejmě u sebe neměla mobil, takže odchytila Ronnieho a uháněla zpět do bytu."Policie? Tady Inke Wagnerová, našla jsem mrtvolu!".


_________________________________________________

Tento text jsem napsala před několika měsíci. Když jsem viděla TT, přišlo mi vhodné jej sem zařadit. Líbí se Vám takový styl psaní? Chtěli byste vědet, jak bude příběh pokračovat? Původně to měl být začátek knížky, úvodní kapitola, ale rozhodla jsem pro úplně jiný žánr. Díky za všechny komentáře
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 21. listopadu 2016 v 19:44 | Reagovat

Skvělé, dost by mě zajímalo detektivní pokračování ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama