Únor 2017

Skočila jsem

14. února 2017 v 17:08 | trideci |  Myšlenky
a letím.

Zatím netuším, jak dopadnu. Možná na všechny 4 a odejdu ladně jako Cat Noir nebo se rozplácnu. A zůstane po mě jen mastnej flek.
Na podzim jsem dala výpověď z práce. Ke konci roku mi končila moje supr smlouva, kterou jsem prostě odmítla za stávajícíh podmínek podepsat znovu. Radši budu žrát drobky. Chvíli jsem se snažila hledat práci novou. Když mi po vyplnění 150. formuláře a odeslání CV s průvodním dopisem "proč strašně moc chci ve vaší fimě pracovat" (nechci) nikdo neodpovídal, prostě jsem se na to vybodla. Věděla jsem a vím, že jen tak nějakou práci "jenom abych makala" dělat už nechci. Už nechci nikomu nic prodávat ani nikomu volat, že pro něj mám supr trupr nabídku. O tom už ale jeden článek byl.

Tenhle má být o tom, že jsem udělala ten krok přes římsu a teď padám. Padám z 50. patra a čekám, jak se všechno vyvrbí. Nejradši bych přetočila čas o několik měsíců dopředu, ale tak to prostě nefunguje. Budu si to muset hezky protrpět. Nemám našetřenou hromadu peněz, ani bohatou tetičku, ani jsem nevyhrála milion ve sportce. Živořím na pracáku a k tomu sháním bokovky, který se doufám promění ve stálý příjem. Nebo taky ne.

"Tohle tvoje psaní bys mohla dělat u stálý práce, ne?!" Ne! Nemohla a hlavně nechtěla. Protože tohle JE PRÁCE. I když to tak zatím ještě nevypadá a bude to hodně bolet a něco stát. Nebudu mít za zadkem firmu, manažera, fixní plat.
Jenomže ani to neni jistota výdělku. V každý práci se musí pracovat! Bum, překvápko! Stejně jsem si vždycky kšefty musela shánět sama. Práci za mě nikdo neudělal. Takže teď budu dělat vlastně to samý, jenom místo hrušek budu střílet jabka. A za stejnou práci, dobře možná trochu víc práce, bude celá odměna moje (a trocha taky tomu státu, smutný).

Co teda dělám proto, abych nemusela jíst ty drobky. Od září spolupracuju s jedním závodem, pro který krom jiného dodávám copy. Momentálně tvoříme web a v podstatě celý obsah bude můj. To je docela slušný start. Jenom musím čekat, až bude web spuštěn. Zatím odpovídám na poptávky (webtrh, díky za tip, někdo mi to tady v komentech doporučoval) stylem "píšu super web, ale ještě nejede." K tomu mám kšeft s tím související, ale taky vlastně vůbec. Píšu TZ pro jiný, menší závod, který založila a pořádá kamarádka. Od března by navíc mělo klapnout psaní blogu na podporu on-line seznamek, které provozuje bývalá spolužačka. Všechno známí, kamarádi. Jinak to nejde. Je to stovka ke stovce, ale někde začít musím.
(Jestli si říkáte, jak tahle může psát reklamní texty, dyť píše jak prase...? Jako sorry, tady píšu jak mi zobák narost. Prostě aby se to dobře četlo.)

Co dál? V plánu je založení webu, fejsbuku, vložení referencí a hledání, shánění, reklamování, spamování....
..školení, čtení, vzdělávání se, zlepšování...

Držte palce brouci. A kdo má s COPY zkušenosti, hodťe mi prosím koment sem..tady dolu pod článek :*

Jo a hezkej Valentajn day <3

50 odstínů závisti

10. února 2017 v 13:14 | trideci |  Recenze
Obrovská nafouknutá bublina kolem 50 SHADES mi nedala spát a musela jsem si vytvořit vlastní názor. Na pokračování zfilmování románu jsem se těšila přesto, že knihy jsem měla problém dočíst.

Ještě než boom okolo této knihy v Čecháh vůbec začal, měla jsem přečtený první díl v angličtině. Od začátku bylo jasné, že se nejedná o převratný zázrak, ale spíš odpočinkové čtení. Musíme vzít v potaz, což většina kritizujících diváků ani netuší, že samotný příběh vznikl jako FAN FICTION na Stmívání...víc netřeba dodávat. Nemůžeme tedy čekat průlomové veledílo.

Je to pohádka! Pohádka pro dospělé znuděné ženské v 21.století. E.L. James neobjevila nic nového, jen použila klasické archetypy, které prostě fungují. Je jedno, jestli hlavní postava je Popelka, Sněhurka, Vivien nebo Anna. Podstatou je chudá/obyčejná dívka/panna, která potká omračujícího prince/milionáře/Graye.
V dětství to byly princezny, v devadesátých letech prostituka (doba to tak chtěla) z Hollywood bulváru, v současnosti, kdy sex křičí i z reklamy na mlíko, je to naivka Anna a milionářský trpící uchylák.

Pokud si tento základní fakt dokážeme připustit, můžeme si užít pohled na kočku Dakotu a sexy Jamieho.
Pokud úplně pomineme obsah, forma jako taková byla více než uspokojující. Scény byly slušně zrežírované, celkově pěkně sestříháno, hodně se dodržovala knižní předloha. Pád vrtulníku mi nepřišel nikterak komický, jak bylo v komentářích na čsfd často vytýkáno. Naopak, scéna je mnohem lépe zpracovaná než v 90% akčních flmů.

Nechápu zaujaté a neobjektivní články na rádoby seriózních webech jako idnes, které mluví o parodii sama na sebe. Nejsem žádným velezastáncem tohoto díla. Jak jsem psala na začátku, četla jsem všechny tři knihy, poslední s velkými obtížemi. Byl to už moc slaďák. Přesto se ráda podívám do světa, který je mi tak vzdálený. Do milionářského bytu, na krásné šaty a luxusní auta. Na chvíli vypnout a nechat realitu za dveřmi kino sálu. Jen se ponořit do té pohádky.

Lidé jsou zlí a závistiví. Dovolím si říct, že 99% negativních komentářů je od chlapů, kteří vživotě nic nedokázali a tlustých hnusných ženských, které vědí, že nikdy nebudou vypadat tak dobře, jako dcera Melanie a Antonia.

Dvojka je mnohem dramatičtejší a méně odlehčená než první díl. Bylo to tak v knize, je to tak ve filmu. Anna má ironické poznámky a vypjaté situace shazuje v knize i na plátně. Lidi to nechápou, smějí se vlastně sami sobě, svojí hlouposti a neznalosti. Šla jsem do kina opravdu předpojatá a čekala ten horzný brak. Ty trapné a komické scény. Bohužel, vážně jsem chtěla, ale já je tam prostě neviděla. Jsme moc ráda, že v kině bylo obsazených jen pár míst a nejvíc jsem vlastně rušila já, když jsem komentovala každou scénu. Sedět mezi těmi výbuchy smíchu asi odejdu a budu chtít vrátit peníze.

Dnes je moderní vše hanit. Je důležitejší být zajimavý, než uznat, že ten film je jednoduše průměrně dobrý, jak romantické filmy bývají.
Akorát páni redaktoři a komentátoři zapomínají, že tím dělají dílu ještě větší reklamu, protože lidé jsou také zvědaví (hned po té závisti). První díl vydělal miliony dolarů a troufám si říct, že tentokrát to bude mnohem více, právě díky té negativní reklamě, která se valí ze všech stran.